Baldų pirkėjai randa, kaip suderinti taupumą ir komfortą

0
273

 

baldai leojar.ltPo didesnio išlaidavimo, stebėto įvedus eurą, per metus Lietuvos gyventojai išmoko geriau įvertinti naujosios valiutos vertę ir grįžo prie atidesnio pajamų ir išlaidų balansavimo. Ši tendencija stebima ir pagal tai, kokie dabar yra naujakurių pasirenkami interjero sprendimai, baldai.

Žmonės vėl yra linkę rinktis standartinius baldus, kurie yra nebrangūs, tačiau kartu pageidauja, kad jie būtų funkcionalūs, lengvai pritaikomi skirtingiems poreikiams, pastebi baldų gamintojos bendrovės „Leojar“ interjero dizaineris Jaroslav Aleksandrovič.

Pasak dizainerio, įsirengdami naujus namus žmonės daugiausia perka kėdes, stalus, valgomojo komplektus, rašomuosius stalus, virtuvinius stalus, sekcijas, komodas, prieškambario spintas, batų dėžės, spintas, lentynas, spintelės, veidrodžius, vitrinas, lovas, komplektus, minkštus baldus, minkštus kampus, tachtas, sofas-lovas. Ieškodami pigesnio varianto, bet visgi jau pripratę prie modernumo ir naujų technologijų, pirkėjai  dabar pageidauja, kad ir standartiniai baldai dabar būtų lengvai transformuojami, prie jų būtų galima pritaikyti įvairias detales, pavyzdžiui, papildomas lentynas. Taigi dizaineriams ir baldų pardavėjams tenka pasukti galvas, koks variantas būtų geriausias konkrečiame būste, lanksčiai ieškoti tinkamiausio sprendimo.

„Netradiciniai dizaino ir funkcionalumo sprendimai ypač aktualūs tiems pirkėjams, kurie nori sutaupyti ir pinigų, ir erdvės namuose. Tarkime, jeigu stalas yra pritaikomo dydžio, kasdienai jis gali būti sustumtas, kad prie jo galėtų pusryčiauti ir vakarieniauti šeima, o kai ateina svečių, jis gali būti išskleidžiamas. Tai reiškia, kad šeimai jau nereikės nei pirkti antro stalo, nei juo užgriozti dar vienos patalpos“, – apie šiuolaikinių pirkėjų lūkesčius pasakojo J. Aleksandrovič.

Interjero dizainerio teigimu, tokia rinkos tendencija – reikalavimas derinti ekonomiškumą ir funkcionalumą – dabar yra itin ryški, ir gamintojams bei pardavėjams privalu į ją atsižvelgti. „Baldas turi būti įperkamas vadinamajam paprastam žmogui, tačiau jis negali atrodyti pigus ar prastas – daugelio Lietuvos gyventojų pajamos nėra labai didelės, bet tai visiškai nereiškia, kad jie nėra verti gyventi gražioje aplinkoje. Dėl to tokių baldų, kukius mes siūlome, pardavimai yra stabilūs“, – apibendrino J. Aleksandrovič.