Energetikos komisija: vandens, šilumos, elektros ir dujų kainų augimas gyventojams nebus didelis

0
207

Seimo Energetikos komisijos posėdyje Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) pristatė vandens, šilumos, elektros ir dujų kainų bei tarifų pokyčius. VKEKK akcentuoja, kad kainų augimas yra susijęs su išteklių brangimu rinkoje ir bus minimalus. Kainų komisijos atstovų teigimu, standartiniame 60 kv. m. daugiabučio bute gyvenančio gyventojo komunalinių paslaugų krepšeliui skiriama suma padidės apie 15 eurų.

Energetikos komisijos narius nustebino dideli vandens ir šilumos kainų skirtumai atskirose savivaldybėse. VKEKK atstovų teigimu, skirtumus lemia tai, kiek gyventojų aptarnauja vandens ar šildymo sistema ir pasirinktas šilumos gamybos būdas. Pvz.: šiluma pigesnė tose savivaldybėse, kur deginamas pigesnis kuras (pvz.: medienos skiedros, vietoj granulių) ir kur daugiau gyventojų. VKEKK specialistų vertinimu, savivaldybių įmonės turėtų priimti racionalesnius sprendimus, pasirinkdamos pigesnį kurą, o ir savivaldybės galėtų bendradarbiauti ir steigti stambesnes regionines įmones, kurios aptarnautų daugiau gyventojų, kas taip pat mažintų šildymo ir vandens kainas.

Artimiausiu metu Seimas turėtų apsispręsti dėl suskystintų gamtinių dujų terminalo išpirkimo ir kitų Suskystintų gamtinių dujų terminalo įstatymo pakeitimų. Energetikos komisijos pirmininkui Virgilijus Poderiui paklausus, kaip vertinamas šių pakeitimų poveikis dujų kainoms, energetikos viceministras Egidijus Purlys aiškino, kad tai padėtų sumažinti dujų kainą.

Elena Mačiulaitytė
Seimo kanceliarijos patarėja