Home Gyvenimas Futbolininkė G. Blažytė: „privalau žinoti komandos problemas ir jas spręsti“

Futbolininkė G. Blažytė: „privalau žinoti komandos problemas ir jas spręsti“

0
Futbolininkė G. Blažytė: „privalau žinoti komandos problemas ir jas spręsti“

Lietuvos jaunimo merginų futbolo rinktinės (U–17) kapitonė Gintarė Blažytė (17 m.) įsitikinusi, kad norint ko nors pasiekti mėgstamoje sporto šakoje, vien noro neužtenka – reikia ir artimųjų palaikymo, ir motyvacijos siekti aukštumų.

Teatras, šokiai ir futbolas

Futbolininkės teigimu, sportas jos gyvenime atsirado labai netikėtai – iki tol ji lankė teatro ir šokių būrelius. „Kai buvau dvylikos, draugė pakvietė išbandyti futbolą. Prieš tai ji dar pripasakojo įvairiausių gražių dalykų apie šią sporto šaką. Futbolas mane sužavėjo ir pradėjau aktyviai sportuoti.

Tai – komandinis žaidimas ir jis suteikia galimybę susipažinti su daugybe naujų žmonių. Čia visuomet esi apsuptas gerai nusiteikusių sportininkų, kurie tave palaiko ir kiekvieną dieną skatina tobulėti. Visa tai verčia žavėtis futbolu,“ – TV laidoje „Lietuvos mokyklų žaidynės“ pasakoja G. Blažytė.

Anot jos, šeima į susižavėjimą futbolų iš pradžių reagavo neigiamai ir manė, kad tai tik trumpalaikis užsidegimas. „Visada buvau labai mergaitiška, o futbolas dažniausiai siejamas su vyrų užsiėmimu. Bet kai šeima pamatė, kad šitas žaidimas man iš tiesų teikia malonumą – viskas pasikeitė“, – prisimena pašnekovė.

Kapitonui – daug atsakomybių

Būti merginų rinktinės kapitone – ne tik garbė, bet ir įpareigojimas. G. Blažytei komandoje tenka prižiūrėti viską – nuo emocinės atmosferos iki sportinės aprangos: „turiu būti tas žmogus, kuris užveda komandą, palaiko gerą nuotaiką, draugiškus tarpusavio santykius.

Žiūriu ar visos žaidėjos motyvuotos, draugiškos – komandoje negali kilti jokių pykčių ar susiskirstymo grupelėmis. Tenka sužiūrėti ir tai, ar visos vienodai apsirengusios. Trumpai tariant – privalau žinoti visas komandoje iškylančias problemas ir jas spręsti“, – pasakoja kapitonė.

G. Blažytės įsitikinimu, augančiai futbolininkei reikia 3 pagrindinių savybių: draugiškumo, motyvacijos ir meilės futbolui. Visą kitą atneša treniruotės ir pastangos.

Sportas padeda mokytis

TV laidos „Lietuvos mokyklų žaidynės“ pašnekovė pasakoja, kad mokydamasi Vilniaus Ozo gimnazijoje, kurioje sportas derinamas su mokslais, spėja viską.

„Sportuojant visuomet reikia turėti planą B. Net jeigu futbolas yra svarbiausias dalykas, mokslų pamiršti negalima. Jei trauma nutrauks sportinę karjerą, turėdamas išsilavinimą gali siekti karjeros kitoje srityje bei užsitikrinti savo ateitį.

Apskritai, jaunam žmogui reikia ir verta sportuoti, nes tai palaiko gerą nuotaiką bei savijautą, garantuoja iškrovą, o tai padeda sutelkti dėmesį į mokslus“, – įsitikunusi jaunoji žaidėja.

Rungtynės užrištomis akimis

Siųsdama linkėjimus „Lietuvos mokyklų žaidynių“ sportininkams, G. Blažytė kalbėjo trumpai ir aiškiai: „niekada nenustokite tobulėti, visada žinokite ko norite ir eikite tik pirmyn.“

Daugiau apie jaunosios futbolininkės kelią G. Blažytė pasakos laidoje „Lietuvos mokyklų žaidynės“, kurią šeštadienį 10.30 val. rodys televizijos kanalas TV6. Laidos pabaigoje, jos vedėjas Mindaugas Ponomariovas-Ozis susirungs „Lietuvos mokyklų žaidynių“ partnerės „Maxima“ iššūkyje. Šįkart jis linksmoje ir nenuspėjamoje aklo testo rungtyje bandys nurungti regbininką Pavelą.

„Lietuvos mokyklų žaidynės“ – masiškiausias sporto renginys Lietuvoje. Jame dalyvauja per 200 tūkst. mokinių iš daugiau nei 1100 Lietuvos mokyklų. Žaidynių programoje net 25 sporto šakos: nuo legendinių estafečių „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“ iki olimpinių sporto šakų – lengvosios atletikos ar krepšinio. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, savivaldybės, mokyklos. Projekto tikslas – per sportą ugdyti sveiką, atsakingą ir pilietišką jauną žmogų. Projektą remia socialiai atsakingas prekybos tinklas „Maxima“.