Į rinką nepateko daugiau kaip 1 tona maistui netinkamos kiaulienos

0
88

kiaulesVilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) sprendimu, šaltojo sandėliavimo ir didmeninės prekybos įmonės UAB „Vireka“ (V.A. Graičiūno g. 22, Vilnius) patalpose sulaikyta ir nurodyta nedelsiant utilizuoti 1 254 kg žmonių maistui netinkamos kiaulienos.

Atliekant sandėliuojamų maisto produktų kokybės ir ženklinimo patikrinimą, įmonės sandėlyje rasta 120 kg neaiškios kilmės, nepaženklintos ir galimai nesaugios sušaldytos kiaulienos, dar 1 134 kg sušaldytos kiaulienos pripažinta netinkama žmonių maistui, nes jos tinkamumo vartoti terminas pasibaigęs.

Patikrinimo metu nustatyta, kad įmonėje nesilaikoma savikontrolės sistemos reikalavimų, nevykdoma žaliavų, medžiagų ir gatavos produkcijos savikontrolė.

Už nustatytus grubius pažeidimus, Vilniaus VMVT laikinai sustabdė įmonės veiklą. Ją atnaujinti padidintos rizikos grupei priskirtai įmonei bus leista tik pašalinus visus patikrinimo metu nustatytus trūkumus ir užtikrinus tinkamą bei efektyvų savikontrolės sistemos funkcionavimą. Dėl grubių pažeidimų įmonė kurį laiką neteiks sandėliavimo paslaugas.

Vaida Stoškuvienė
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba
Ryšių su visuomene specialistė