Individualią veiklą 2015 metais vykdę bei kiti gyventojai raginami deklaruoti nelaukiant paskutinės dienos

0
209

vmi-deklaracijaMarijampolės apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau — Marijampolės AVMI) primena, kad pajamas deklaruoti privalo gyventojai, įregistravę individualią veiklą ar turėję verslo liudijimus, net ir tuo atveju, jei pajamų negavo; ūkininkai ir jų partneriai; gavę pajamų už parduotą ar kitaip perleistą nuosavybėn turtą; gavę kitokių pajamų. Gyventojai, kurie praėjusiais metais naudojosi neapmokestinamuoju pajamu dydžiu (NPD) turėtų visada pasitikrinti, ar jiems perskaičiavus metinį NPD, neatsiranda prievolė sumokėti mokesčio (arba gali susigrąžinti). Pažymėtina, jog gyventojams reikia sumokėti mokestį už tam tikrą palūkanų ir vertybinių popierių pardavimo pelno dalį, gautą 2015 metais. Visą informaciją apie pajamų deklaravimą galima rasti adresu http://www.vmi.lt/cms/deklaravimas-2015.

Iki balandžio 5 d. Marijampolės apskrityje gyventojų pajamų deklaracijas jau pateikė 22920 gyventojų, turtą deklaravo 1367, o prašymus skirti paramai organizacijoms ir politinėms partijoms pateikė 3211 gyventojų.

Iki minėtos dienos daugiau kaip 1300 apskrities gyventojų Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) jau pervedė beveik 124 tūkst. Eur gyventojų pajamų mokesčio permokos.

„Kaip ir kasmet, grąžintų permokų pirmieji sulaukė tie gyventojai, kurie deklaraciją pateikė elektroniniu būdu ir ją užpildė be klaidų, o jų pateikti duomenys sutampa su VMI turimais duomenimis, – primena Marijampolės AVMI viršininkė Daiva Baniulienė pažymėdama, jog pavedimus į gyventojų sąskaitas Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) atlieka kiekvieną darbo dieną, atsižvelgdama į savivaldybių biudžetų pajamas.

Deklaruota permoka nebus grąžinta, jei gyventojas mokesčių administratoriaus nurodymu nėra patikslinęs anksčiau pateiktos pajamų deklaracijos ar nepateikęs nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijos. Tokiems mokesčių mokėtojams VMI permokas grąžins tik jiems patikslinus ankstesnių metų deklaracijas ir įvykdžius visas mokestines prievoles. Kitaip tariant permokos bus grąžinamos tik tiems mokesčių mokėtojams, kurie savo pareigas įvykdo atsakingai: neturi skolų ir už ankstesnius laikotarpius, yra pateikę visas deklaracijas. Deklaracijas pateikti gyventojai turi iki gegužės 2 d.

Gyventojai, deklaruosiantys pajamas ir turtą, visuomet gali konsultuotis paskambinę trumpuoju Mokesčių informacijos centro telefonu 1882, konsultacijos telefonu įrašomos ir lygiavertės rašytinėms. Išsami informacija apie turto ir pajamų deklaravimą pateikiama VMI interneto svetainėje www.vmi.lt.

Jolanta Vaičaitienė
Marijampolės apskrities valstybinė mokesčių inspekcija