Išrinkta sveikiausia ir šauniausia klasė

0
227

sveika-klaseBaigėsi „Sveikatiados“ programos konkursas „Sveikuoliai šaunuoliai 2016”. Vilniaus Vingio parke trečių – septintų klasių moksleiviai aiškinosi, kuri Lietuvos klasė yra pati sveikiausia ir šauniausia. Dešimt klasių iš Vilniaus, Kretingos, Pasvalio, Vilkaviškio, Raseinių, Tauragės, Ukmergės varžėsi finaliniame etape. Pagrindinį prizą – vasaros stovyklą visai klasei – laimėjo dvi klasės: Vilniaus inžinerijos licėjaus trečiokai ir Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos septintokai.

„Konkursas sulaukė didžiulio mokyklų susidomėjimo! Mokiniai gamino, filmavo, montavo, vaidino, žygiavo, keliavo, sportavo“ – vaikų įsitraukimą komentavo programos „Sveikatiada“ vadovė Margarita Čėglytė.

Konkurso pirmame etape moksleiviams reikėjo sugalvoti, pagaminti ir nufilmuoti trumpus 2-3 minučių trukmės filmukus. Vaikus filmuoti ir kurti neabejotinai paskatino pagrindinis prizas – 5 dienų vasaros stovykla visai klasei, kurią dovanoja konkurso rėmėja – Western Union. Konkurso kulinariniame etape sudalyvavo 197 klasės iš 159 Lietuvos mokyklų ir nufilmavo virš 600 įvairių video filmukų. Receptus vaikai gamino klasėse visi kartu arba individualiai ar su keliais klasės draugais namuose. Populiariausios buvo vaisių salotos, įvairūs kokteiliai, sveikuolių sausainiai, kiaušinienės kitaip. Visi konkurso dalyviai gavo atminimo dovanėles.

Dalyvavimas konkurse suvienijo klases, bendram tikslui apjungė klasiokus, įtraukė net ir tėvus bei mokinių brolius ar seses. Kai kurie mokytojai, o su jais kartu ir vaikai, atrado savyje operatoriaus, kulinaro ar montuotojo talentus. „Mano vaikai visai įsišėlo su tais gaminimais… Tik spėjau suktis ir jų video montuot taip, kaip moku, “ – savo įspūdžiais apie konkurso kulinarinį etapą pasidalino Vilniaus raj. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos septintokų auklėtoja Edita Kazakevičiūtė-Etlioglu.

Ėjimas, kaip fizinio aktyvumo palaikymo priemonė, tampa vis populiaresnis. Ne veltui konkurso antro etapo užduotis – per dieną su visa klase nueiti 10 000 žingsnių kuo įdomesniu ir nesikartojančiu maršrutu. Renkantis žygio trasas moksleiviai turėjo išbandyti naujus kelius bei aplankyti savo krašto vaizdingus maršrutus. Tam, kad patektų į finalinį etapą reikėjo įveikti bent 5 žygius. Kai kurios klasės įveikė net dešimt žygių ir visus savo įspūdžius ir nuotraukas sukėlė į klasės žygių elektronines knygas.

Vykdydami projekto veiklas Kretingos M.Daujoto pagrindinės mokyklos šeštokai suprato, kad sveikai gyventi gali būti smagu. Aktyviai praleistas laikas buvo labai naudingas ne tik savijautai, bet išmoko išgirsti draugą, išklausyti jo nuomonę, tapo bendruomeniškesni. Moksleivių iš Kretingos nuomonei pritarė visi finalinio etapo dalyviai, į sveikatingumo šventę susirinkę iš visos Lietuvos.

Moksleiviai varžėsi sportinėse estafetėse, o taip pat turėjo atlikti žinių patikrinimo testus ar žaisdami „Laimės šulinį“ kūrybinėje užduotyje padaryti asmenukę su parko praeiviu ar padeklamuoti eilėraštį. Visi finalo dalyviai dovanų gavo sportiškas dovanas.

„Sveikatiada” – tai ilgalaikė sveikos gyvensenos ugdymo programa, kuri suteikia vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą. „Sveikatiada“ kasmet įgyvendina šias iniciatyvas: „Sveikuolių šaunuolių konkursas“, „Sveikos mitybos trimestras“, „Mankštiada“, „Šok ir nesustok“ bei daugelį kitų. „Sveikatiados“ mokyklų tinklui priklauso virš 650 Lietuvos mokyklų ir darželių. Jos projektuose ir užsiėmimuose dalyvavo daugiau nei 12 000 vaikų.

Margarita Čėglytė
Sveikatiada projekto vadovė