Kas yra nuotekų valymo įrenginiai?

0
128

Nuotekų valymo įrenginiai rekomenduojami įrengti sodybose ar nuosavuose namuose, kuriuose nėra galimybės prisijungti prie kanalizacijos tinklų. Kokybiški nuotekų valymo įrenginiai visas buitines nuotekas paverčia skaidriu, bekvapiu vandeniu, kuris vėliau gali būti pašalinamos į gamtą, nesudarant jai jokios ekologinės žalos.  Nuotekų valymo įrenginiai turi būti įrengti taip, kad į juos patektų tik buitinės atliekos iš virtuvės, vonios, tualeto ar kitų panašios paskirties patalpų. Į valymo įrenginius negali patekti nuotekos nuo stogo, kiemo, garažo, vanduo iš baseinų ar kitų nebuitinės paskirties vietų, taip pat cheminės medžiagos (naftos produktai, trąšos ir pan.).

Biologiniai nuotekų valymo įrenginiai savo veikimo principo yra labai panašūs į gamtoje vykstančius procesus. Biologiniuose nuotekų valymo įrenginiuose yra naudojami aerobiniai – mikroorganizmai, kurie gyvena ir vystosi deguonies prisotintoje aplinkoje. Panašūs mikroorganizmai yra aptinkami ir gamtoje. Valymo įrenginiuose aerobiniai išvystomi tiekiant suslėgtą orą į difuzorių. Tokiu būdu aerobiniai turi visas reikiamas sąlygas gyvenimui ir dauginimuisi. Nuotekų valymo įrenginiuose vyksta nuotekų ir suspausto oro maišymas, ko pasiekoje susidaro dumblas. Nuotekų valymo įrenginiai yra sudaryti iš dviejų kamerų vienoje talpykloje. Vienoje kameroje vyksta biologinis valymas, o kitoje vyksta dumblo nusodinimas ir nuotekų šalinimas iš įrenginio. Susidaręs aktyvusis dumblas turi būti periodiškai šalinamas iš įrenginio, priklausomai nuo jo našumo ir naudojimo intensyvumo. Laiku išsiurbtas dumblis užtikrina, kad jo niekada nepateks į išvalytą vandenį ir jis nebus užterštas.

Nuotekų valymo įrenginiai yra itin lengvi ir ilgaamžiai, nes gaminami iš stikloplasčio medžiagos, kuri yra atspari mechaniniams poveikiams ir korozijai. Kadangi valymo įrenginiai yra labai lengvi, tai juos nėra sudėtinga transportuoti ir montuoti. Nuotekų valymo įrenginiai yra pritaikyti naudoti gruntuose, kuriuose yra aukštas (i) vandeningas sluoksnis. Valymo įrenginiams yra suteikiama 10metų garantija.