Home + Naujienos Lašišas ir šlakius nuo šiol bus galima gaudyti dar 5 upėse

Lašišas ir šlakius nuo šiol bus galima gaudyti dar 5 upėse

0
Lašišas ir šlakius nuo šiol bus galima gaudyti dar 5 upėse

lasisaAplinkos ministro įsakymu pakeistos lašišų limituotos žvejybos sąlygos. Nuo šiol lašišas ir šlakius papildomai bus galima gaudyti dar 5 upėse: Akmenoje-Danėje, Vilnioje, Širvintoje, Musėje ir Virintoje.

Nemune žvejo mėgėjo kortelė lašišų žvejybai suteiks teisę pasiimti tik tą lašišą, kuri sugauta Nemune žemiau Vilkijos perkėlos. Nemuno atkarpoje nuo Vilkijos perkėlos iki Kauno HE visas sugautas lašišas privaloma paleisti.

Šio pakeitimo tikslas – ne tik apsaugoti lašišų išteklius, bet ir propaguoti žuvų išteklius tausojantį žvejybos būdą „sugavai – paleisk“. Žvejai, norintys patirti neišdildomų įspūdžių, jau šiemet pajus naujojo teisės akto pakeitimo naudą. Paleistos atgal į upę lašišos užkibs dar ne kartą.

Primename, kad pagal mėgėjų žvejybos taisykles, siekiant apsaugoti į nerštą plaukiančias lašišas, nuo liepos 1 d. iki lapkričio 1 d. draudžiama bet kokių žuvų žvejyba Nemune nuo Kauno žiemos uosto iki Neries žiočių, taip pat Nevėžio, Dubysos ir Jūros upių žiotyse ir 100 metrų žemyn palei dešinį šių upių krantą.

Brigita Stankevičiūtė
Komunikacijos skyriaus vedėja
LR Aplinkos ministerija