Lietuva turės didžiausią kariuomenę visame NATO?

0
289

Lietuvos-kariuomenes-nuotraKrašto apsaugos ministras Juozas Olekas sako, kad jau po penkerių metų Lietuva gali turėti vieną iš didžiausių kariuomenių NATO bloke. Buvusi krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė tikina, kad ir to negana – siūlo įvesti visuotinę karo prievolę.

Lietuvos tikslas – 20 tūkst. gerai parengtų vyrų kariuomenė. „Ji būtų viena iš didžiausių kariuomenių NATO, –„Info TV“ laidoje „Diagnozė: valdžia“ pareikš krašto apsaugos ministras J.Olekas.

Vis dėlto, J.Olekas neabejoja, kad kariuomenė turi būti formuojama savanoriškumo pagrindu, o ne prievarta.

„Aš ir šiandien manau, kad stabdyti šauktinių kvietimą buvo geras sprendimas. Visgi, daug tėvų gali didžiuotis, kad jų vaikai nuėjo savanoriais į kariuomenę“, –teigia J. Olekas.

Buvusi krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė sako, kad dėl ministro neapsisprendimo nėra pastovumo, o visuomenė yra pasimetusi.

„Ačiū Dievui, šiemet tą ministro klaidą ištaisėme. Šauktiniai, rengimasis tam ir yra reikalingi, kad žmonės netaptų patrankų mėsa“, – aiškina R. Juknevičienė.

Anot konservatorės, mokyklose galėtų atsirasti karinio rengimo pamokos, o Lietuva pamažu turėtų pereiti prie visuotinės karo prievolės.

„Baigei mokyklą – eini tarnauti. Taip daug kur pasaulyje yra. Priešas turi nė nenorėti čia kišti nosies“, – nukerta R. Juknevičienė.

Tačiau prievartinio šaukimo idėja patinka ne visiems. Dizaineris Robertas Kalinkinas sako, kad nuo kariuomenės neišsisukinėtų, tačiau savo noru tarnauti neitų.

„Išsisukinėjimas yra tada, kai tu myžtelsi į kelnes arba pasakysi, kad esi plokščiapadis. Jei kviečia, turi eiti tarnaut. Tai – garbės reikalas. Problema ta, kad žmones išplėšiame iš gyvenimo. Man nėra nieko svarbiau nei mano vaikas. Žmogus tuti turėti galimybę pats pasirinkti“, – aiškina R. Kalinkinas.

Kodėl dar 2008-aisiais tarnauti kariuomenėje buvo tinkami vos trečdalis jaunuolių, o dabar netinkamų vos penktadalis? Kodėl laidos studijoje atsiras kareiviška lova? Kas atėmė žadą krašto apsaugos ministrui?

Pirmoji 2016-ųjų laida „Diagnozė: valdžia” jau šį sekmadienį 19:30 per „Info TV”.