Miškininkai reikalauja ministro atsiprašymo

0
215
Lietuvos miško darbuotojai nori viešo Aplinkos ministro atsiprašymo.

Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF), vienijanti 4 tūkstančius miško darbuotojų reikalauja LR Aplinkos ministro Kęstučio Navicko viešo atsiprašymo.

Aplinkos ministras K.Navickas 2017 m. vasario 11 d. Nacionalinio transliuotojo Lietuvos televizijos eteryje rodytos informacinės laidos Panorama metu kalbėdamas apie ministerijos planuojamą valstybinių miškų konsolidavimo projektą pareiškė: “Mes manome, kad per vieną įmonę, per vieną centralizuotą įmonę mes galėsim užtikrinti ir skaidriius valdymo mechanizmus, ir apskaitos mechanizmus, ir miško pardavimo priemones. Dėl to, žinodami bendrą kontekstą ir kad sąžiningų ir kvalifikuotų žmonių Lietuvoje nėra daug. Vienas iš kriterijų dėl ko yra viena įmonė”.

Lietuvos miško pramonės darbuotojai, reikalauja ministro atsiprašyti visų miško pramonėje sąžiningai dirbančių žmonių.

„Ministro požiūris į savo krašte dirbančius žmones šokiruoja. Jeigu ministras nepasitiki savo žmonėmis, kurios šalies žmonėmis jis pasitiki? 3 tūkstančius žmonių planuojama ne tik atleisti, tačiau ir išvadinami sukčiais ir nekvalifikuotais. Kaip suprantame, ministras žinoma save priskiria prie tų sąžiningų ir kvalifikuotų.“ – teigia LMPF vadovė Inga Ruginienė.

Aplinkos ministro nurodymu rengiamame valstybinių miškų konsolidavimo vienoje valstybės įmonėje įstatymo projekte nepateikti jokie siūlymai ką daryti su 3 tūkstančiais atleisti planuojamų miško darbutojų. Iš viso miškų sistemoje šiuo metu dirba beveik 4 tūkstančiai darbuotojų, kurių tris ketvirtadalius planuojama atleisti. Be to, ateities perspektyvų nebeturi ir šiuo metu studijuojajntys jaunieji miškininkai.