Home + Naujienos Muziejuje atidaromos dvi naujos parodos

Muziejuje atidaromos dvi naujos parodos

0
Muziejuje atidaromos dvi naujos parodos

parodaBalandžio 19 d. (antradienį) 17.30 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma Virgilijaus Jankausko fotografijos paroda „Stačios akys medinių dievukų“ iš ciklo „Tikėjimas“. Parodos atidaryme dalyvaus autorius.

Tai fotografinis pasakojimas apie didžiąsias baltų šventes Lietuvoje, prasidėjęs prieš 10 metų, kuomet fotomenininkas Virgilijus Jankauskas ėmė fotografuoti baltiškas šventes ir apeiginius minėjimus: Kupolę, Rudens Lygę, Ilges, Mildos dieną, Gabijos šventę, Jorę, Vardynas, Tuoktuves ir t. t. Pasak autoriaus, pagrindinė parodos „Stačios akys medinių dievukų“ mintis – dabartis neatsiejama nuo praeities, protėviai yra labai arti mūsų. Ir visa tai, ką šiandien mes turime, yra protėvių palikimas. Todėl privalome jį išsaugoti ir išlaikyti, kad ateities kartos nepamirštų, kas yra primiršta pagoniškoji religija, įvairios pagoniškos apeigos ir šventės bei visa mitologija.

Paroda veiks iki gegužės 14 d.

Balandžio 19 d. (antradienį) 17.30 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma Petro Balsio medžio drožinių paroda. Parodos atidaryme dalyvaus ir jos autorius.

Tautodailininkas, medžio drožėjas, skulptorius Petras Balsys gimė 1949 m. liepos 31 d. Švėkšnoje. Medžio drožyba susižavėjo dar jaunystėje ir nuo 1976-ųjų ėmėsi šio amato. Ypač mėgsta drožinėti pagoniškomis, baltiškomis, krikščioniškomis bei istorinėmis temomis. P. Balsys drožia kaukes, mažas skulptūrėles, kamerines skulptūras, bareljefus, kryžius ir monumentalias skulptūras. Tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus nariu yra nuo 1979 m. 1982-aisiais P. Balsiui suteiktas liaudies meistro vardas, o 2005 m. – meno kūrėjo statusas. Jis nuolat dalyvauja medžio drožėjų simpoziumuose, yra tautodailės parodų bei skulptorių kūrybinių seminarų dalyvis.

Tautodailininkas jau sudalyvavo apie 60 parodų, surengė daugiau kaip 10 personalinių parodų. Nemažai P. Balsio darbų iškeliavę po visą pasaulį, taip pat eksponuojami ir Lietuvoje – Nacionaliniame, Molėtų etnokosmologijos, Mažosios Lietuvos ir kt. muziejuose.

Pats tautodailininkas P. Balsys apie save sako taip: „Mėgstu „išvaduoti“ iš ąžuolo ar liepos kamieno visokias asabas, kurių pasirodymas verčia judėti toliau“.

Paroda muziejuje veiks iki gegužės 14 d.

Odeta Blagnytė
Mažosios Lietuvos istorijos muziejus
muziejininkė vadybininkė