Padaugėjo susirgimų gripu

0
105
Atvėsus orui, padaugėjo susirgimų gripu.
Atvėsus orui, padaugėjo susirgimų gripu.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS (ULAC) centro duomenimis, Lietuvoje sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) 42-ąją šių metų savaitę (spalio 17-23 d.) nežymiai padidėjo, tačiau užregistruota daugiau gripo atvejų.

42-ąją savaitę bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 63,5 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo šiek tiek mažiau – 62,1 atv./10 tūkst.  gyventojų.

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 42-ąją savaitę užregistruotas Šiaulių administracinėje teritorijoje, o didžiausias – Vilniaus administracinėje teritorijoje.

Palyginus pastarosios savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su 42-osios savaitės duomenimis, sergamumas gripu ir ŪVKTI padidėjo Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Vilniaus administracinėse teritorijose ir sumažėjo Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Utenos administracinėse teritorijose.

Praėjusią savaitę Lietuvoje dėl gripo buvo hospitalizuotas vienas Vilniaus apskrities gyventojas.

ULAC medikai primena, kad skiepai yra pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų: plaučių, bronchų, ausų uždegimo, sinusito, lėtinių ligų paūmėjimo ir kitų komplikacijų.
Pasaulio sveikatos organizacija ypatingai rekomenduoja pasiskiepyti šiems rizikos grupių asmenims:

65 metų ir vyresniems asmenims; nėščiosioms; asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose; asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais; sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.

Rizikos grupėms priskiriami asmenys pasiskiepyti gali nemokamai. Dėl skiepų reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Taip pat ULAC specialistai primena, kad sergamumo gripu ir ŪVKTI situaciją visuomenė jau gali stebėti dinaminiame žemėlapyje. Jį kaip ir pernai Sveikatos apsaugos ministerija ir ULAC rengia kartu su bendrove „HNIT-BALTIC“. Žemėlapis skelbiamas ULAC (www.ulac.lt) bei maps.lt svetainėse.
Šis žemėlapis leidžia visuomenei, žiniasklaidai, medikams ar suinteresuotoms institucijoms gauti apibendrintus duomenis apie gripo ir ŪVKTI situaciją Lietuvoje. Sergamumo rodikliai atnaujinami kiekvieną pirmadienį, o apie epidemijų skelbimą savivaldybėse informuojama nedelsiant.
Sergamumo gripu ir ŪVKTI žemėlapyje suteikiama galimybė vartotojams vizualiai įvertinti ir stebėti bendrą vaikų ir suaugusiųjų sergamumo situaciją Lietuvoje ar atskirose savivaldybėse,   stebėti tendencijas ir lyginti su ankstesniaisiais metais.