Prekiauti gyvais paukščiais galima tik nustatytose vietose

0
200

vistosValstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai primena, kad prasidėjus pavasarinei prekybai gyvais vienadieniais viščiukais ar vištomis dedeklėmis, jais prekiauti galima tik nustatytose vietose – paukštininkystės ūkiuose, naminių paukščių prekiautojų patalpose ar savivaldybių sprendimais patvirtintose turgavietėse.

Prekiaujantys gyvais naminiais paukščiais ar vienadieniais paukščiukais privalo turėti važtaraščius, kurių forma patvirtinta VMVT direktoriaus 2006 m. kovo 16 d. įsakymu Nr. B1-207 „Dėl Lietuvos Respublikoje vežamų gyvūnų važtaraščio ir Leidimo paskersti gyvūną skerdykloje formų patvirtinimo“ (https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/ab98e5c0e35f11e4a4809231b4b55019).

Perkantiems asmenims turi būti išduodamos aukščiau minėtų važtaraščių kopijos ar kiti pardavimą patvirtinantys dokumentai, kuriuose būtų nurodytas pirktų gyvų paukščių skaičius ir rūšis.

„Pavasaris – ir laukinių paukščių migravimo metas, todėl reikėtų nepamiršti padidėjusio užkrečiamųjų ligų pavojaus. Primename augintojams, kad siekiant išvengti itin pavojingos ligos – paukščių gripo, reikia giežtai taikyti veterinarijos sanitarijos priemones, jei yra galimybė, vakcinuoti auginamus paukščius. Laikyti juos reikėtų atokiau nuo atvirų vandens telkinių ir galimų laukinių paukščių būriavimosi vietų. Be to, atvirose ūkių teritorijose nerekomenduojama palikti daiktų, galinčių pritraukti praskrendančius sparnuočius. Paukštininkystės ūkiuose be reikalo neturėtų lankytis pašaliniai asmenys ir transporto priemonės, o pirkti naujus paukščius reikia tik iš sveikų, patikimų pulkų. Taip pat labai svarbu kilus bent menkiausiam įtarimui dėl pakitusio paukščių elgesio, nedelsiant pranešti veterinarijos gydytojams“, – patarė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėjo pavaduotoja Kristina Stakytė.

Živilė Aleksienė
VMVT Strateginio planavimo ir kokybės valdymo skyriaus
vyriausioji specialistė