Home + Naujienos Šilti namai, kava ir sėjos planavimas: suderinkite

Šilti namai, kava ir sėjos planavimas: suderinkite

0
Šilti namai, kava ir sėjos planavimas: suderinkite

Atrodo, neseniai baigėsi senasis daržininkystės sezonas, tačiau žiemai persiritus į antrą pusę jau laikas pradėti galvoti, planuoti ir ruoštis artėjančiam naujam sezonui. Sėjos planavimas apima keletą skirtingų veiklų, iš kurių svarbiausios – daržo vietos, kur kokie augalai augs, parinkimas, sėjomainos organizavimas ir, aišku, sėklų įsigijimas. Apie sėklų įsigijimą ir ženklus ant sėklų pakuotės kalbamės su UAB Nojus specialistais.

Sėklas pirkite neišėję iš namų

Sėklomis prekiauja bene visi didieji prekybos centrai, specializuotos parduotuvės, kitos prekybos vietos, tačiau šiandien visi norime patogumo ir geriausiai kiekvieno iš mūsų poreikius patenkinančio sprendimo. Vieniems – tai galimybė nuvykti į specializuotą sėklų parduotuvę, pasitarti su ten dirbančiais specialistais ir taip įsigyti planuojamų auginti augalų sėklų, kitiems – laiką leisti šiltuose namuose su kavos ar arbatos puodeliu ir rinktis sėklas internetu, o vėliau sulaukti kurjerio skambučio į namų duris.

Sėklas pirkti internetu – patogu, nes galima rinktis iš platesnio asortimento, sėklas įsigyti didesniais kiekiais, neskubant palyginti skirtingas augalų veisles ir sėklų ypatybes, o geriausia tai, kad Jums net nereikia išeiti iš namų. Sėklos internetu Jums suteikia galimybę sėją planuoti dar efektyviau ir greičiau, o kartu ir sutaupyti ne tik laiko, bet ir pinigų.

Ženklai ant sėklų pakelio: ką svarbu žinoti?

Planuojant sėją nemažai pagalbos suteikia sėklų pakelis ir jo ženklinimas. Ant sėklų pakelio dažniausiai galima matyti įmonės, platinančios konkrečias sėklas, ir/ arba linijos pavadinimą, todėl, jei anksčiau jau džiaugėtės gausiu ir kokybišku šių platintojų arba šios linijos derliumi, tai planuodami artėjančią sėją, sėklas vėl galite įtraukti į mėgstamiausių sąrašą.

Taip pat ant pakelio visada yra užrašytas augalo pavadinimas ir veislė, pažymima raide H, jei tai yra hibridas. Hibridai yra derlingesni, atsparesni ligoms ir kenkėjams, o derlius – kokybiškesnis. Ant sėklų pakelio taip pat visada yra pateikta tekstinė informacija apie sėjos ir augalų priežiūros ypatybes, taip pat ši informacija yra pateikta piktogramomis. Piktogramos nurodo, kada sėklas reikia sėti, kada retinti, persodinti, kada nuimti derlių, galiausiai, kur – šiltnamyje ar lauke – sėklas reikia sėti. Visa ši informacija padeda planuoti, kokias augalų veisles sėsite: jei neturite šiltnamio, tikrai nesirinksite veislių, auginamų tik šiltnamyje. Ant sėklų pakelio yra pažymima, jei sėklos yra ekologiškos, atitinkančios Europos Sąjungos reikalavimus, taip pat visa kita svarbiausia informacija – galiojimo laikas, sėklų kiekis, kaip sėklos supakuotos (hermetinėje pakuotėje, juostoje) ir kt.

Galiausiai, vienas iš svarbiausių ir labiausiai pastebimų žymėjimų yra augalo nuotrauka. Ji vaizduoja kaip atrodo augalas, derlius, gėlės žiedas, atitinkantis konkrečios veislės standartą.

Taigi, jau laikas pradėti planuoti šių metų sėją ir rūpintis sėklomis: tai daryti galite skirtingais būdais, tačiau UAB Nojus rekomenduoja šiemet išbandyti sėklas įsigyti net neišėjus iš namų – internetu. Taip pat nepamiršti, kad sėklų pakelio ženklinimas – vienas iš geriausių įrankių planuojant sėją.