Suveikė Skandinavijoje, padės ir mums: vaikų problemas spręs inovacijos

0
240

Fatherhood story June 12,  2009 Photography by Mark A. Philbrick Copyright BYU Photo 2009 All Rights Reserved photo@byu.edu  (801)422-7322
Fatherhood story
June 12, 2009
Photography by Mark A. Philbrick
Copyright BYU Photo 2009
All Rights Reserved
photo@byu.edu (801)422-7322
Pagal vaiko gerovės indeksą Lietuva yra 25 vietoje iš 29 Europos šalių*. Per pastaruosius metus situacija pagerėjo tik švietimo srityje. Tyrimai rodo, kad ji negerėja net ir tada, kai vaiko gerovės klausimams spręsti yra skiriama daugiau pinigų, Europos Sąjunga nustato aukštus reikalavimus, o vaiko gerove besirūpinančios organizacijos veikia vis aktyviau.

Vienas iš būdų, kaip spręsti problemas vaikų gerovės srityje, yra inovacijų, informacinių technologijų sprendimų taikymas ir socialinio verslo iniciatyvų diegimas. Lietuva yra pirmaujanti šalis IT technologijų srityje, tačiau vaiko gerovės užtikrinimui inovacijos yra menkai išnaudojamos.

Skandinavijos šalių pavyzdys rodo, kaip mobiliosios programėlės gelbsti autizmo sindromą turintiems vaikams, žaidybinimo technologijos padeda kovai su patyčiomis, o „Pokemon Go“ žaidimas pasitelkiamas pakviečiant užsisklendusius vaikus į lauką.

Gruodžio 7 d. įvyks pirmoji tarptautinės organizacijos „Reach for Change“ konferencija Lietuvoje, skirta ne tik atkreipti dėmesį į vaikų problemas, bet ir rasti naujų jų sprendimų galimybių, tam pasitelkiant sinergiją tarp išmaniųjų technologijų ir socialinio verslo sektorių.

„Siekiame, kad vaikų problemos būtų sprendžiamos ne tik efektyviai, bet ir inovatyviai. Socialinis verslas ir inovacijos leis naujai pasižiūrėti į įsisenėjusias problemas ir priimti tokius problemų sprendimo būdus, kurie bus ilgalaikiai, matuojantys poveikį ir tęstiniai, o ne vienkartiniai“, – sakė Jurgita Ribinskaitė-Glatzer, „Reach for Change“ Lietuvos filialo vadovė.

Švedijoje įkurta ir tarptautiniu mastu veikianti organizacija „Reach for change“ pastaruosius keletą metų intensyviai ieškojo inovatyvių sprendimų, kaip spręsti vaikų problemas. Organizacija siekia, kad vaikai turėtų raidos galimybes ir garantuotas teises į sveikatą ir vystymąsi, švietimą, socialinę ir ekonominę gerovę.

Lietuvoje „Reach for Change“ pradėjo veiklą 2014 m. ir jau padėjo devyniems socialiniams verslams įgyvendinti savo idėjas. Šių projektų partneriai, suteikiantys pradinį finansavimą idėjų vystymui, yra žiūrimiausia šalies televizija TV3 ir mobiliojo ryšio lyderė „Tele2“.

„Vaikai yra silpniausia mūsų visuomenės grandis, kuri negali pasirūpinti savimi, ir vien valstybės pastangų neužtenka, kad visiems vaikams užtikrintume socialinę ir ekonominę gerovę. Turime daug jaunų ir veiklių žmonių, kurie nori prisidėti savo idėjomis ir gebėjimais. Konferencijoje rasime naujų būdų, kaip tai padaryti ir inovacijomis prisidėti prie vaikų gerovės“, – pasakojo J. Ribinskaitė-Glatzer.

Konferencijoje pranešėjai iš Lietuvos ir užsienio dalinsis savo žiniomis ir patirtimi bei padės rasti atsakymus, kaip paskaičiuoti socialinių investicijų grąžą vaiko teisių srityje, kaip paskatinti socialinį verslumą vaiko teisių srityje, kaip diegti skaitmenines inovacijas vaikų apsaugoje.

Pirmieji konferencijos pranešėjai yra:

Aušra Kurienė, nevyriausybinės organizacijos „Paramos vaikams centras“ įkūrėja ir vadovė;

Irma Liubertienė, viena iš pokyčių lyderių ir socialinio verslo, skatinančio spręsti patyčių problemą Lietuvoje, iniciatorė;

Anton Håkanson – „DayCape“ programėlės įkūrėjas, skirtos autizmo sindromą turintiems vaikams.

Kiti pranešėjai ir detalesnė konferencijos informacija bus paskelbta vėliau. Konferencija bus nemokama, registracija į ją jau prasidėjo adresu http://reachforchange.eventpen.com/Register.

Pagrindiniai konferencijos partneriai yra „Tele2“ ir TV3. Organizacijos ne tik skyrė finansinę paramą šiam ir kitiems organizacijos projektams, bet ir aktyviai dalyvauja įgyvendinant „Reach for Change“ globojamus socialinio verslo projektus. Bendrovių darbuotojų komandos prisideda prie socialinio verslo inkubatoriaus programos ir su projekto dalyviais dalinasi savo patirtimi bei žiniomis.