Home + Naujienos Trakų salos pilyje jubiliejinis renginys – 10-oji „Naktis muziejuje“

Trakų salos pilyje jubiliejinis renginys – 10-oji „Naktis muziejuje“

0
Trakų salos pilyje jubiliejinis renginys – 10-oji „Naktis muziejuje“

trakaiGegužės 15 d., penktadienį, 19 val. Trakų salos pilyje prasideda jubiliejinis renginys – 10-oji „Naktis muziejuje“. Po varginančių savaitės darbų ar įtemptų studijų, paėmę už rankos šeimos narius, paraginę draugus ir kaimynus, penktadienio pavakare atvykite pasilinksminti į Trakų salos pilį. Renginį organizuoja Trakų istorijos muziejus.

Lietuva, savo istoriją skaičiuojanti jau antrą tūkstantmetį, daugel amžių išsilaikiusi didinga valstybė. Strategiškai patraukli šalis buvo įvairių tautų ir valstybių interesų sritis. Trakai taip pat garsėja savo audringa praeitimi bei gražia šiandiena.

Tai – dieviškai gražus unikalios gamtos bei kultūros palikimo derinys, žinoma, garsiausias šis miestas dėl raudonkuorės pilies, Galvės ežero bangelių skalaujamų salos krantų. Lietuviui Trakų pristatyti nereikia, na, o svečiams? Miestą aktyviai lanko ne tik Lietuvoje viešintys europiečiai, bet ir turistai iš tolimų šalių – Japonijos, Kinijos, JAV. Trakuose turistus žavi viduramžių pilis ir joje rengiami gyvosios istorijos renginiai. 2014 m. Trakai pelnė pirmąją vietą Europos alternatyvių turizmo vietų dešimtuke, kurį balandžio 15 d. paskelbė populiarus pasaulio keliautojų blogas Tripoto.com. Nudžiugino 38-iose pasaulio šalyse leidžiamas žurnalas „National Geographic“ 2015 m. pirmosiomis pavasario dienomis – specialiame žurnalo leidinyje tarp 100 nepažintų kelionių, į kurias siūloma leistis, žurnalo redaktoriai, įvardijo ir vieną objektą Lietuvoje – Trakų pilį. Miestas minimas leidinio skiltyje „Nepapasakotos istorijos“. Leidinyje „100 nepažintų kelionių“ rašoma, jog Trakų pilis – tai viduramžių palikimas, namai, kuriuose atgyja praeitis.

Siūlome ir Jums kelionę laiku. Į renginį atvykę turėsite unikalią progą pažinti Trakų salos pilį – dalyvaudami edukacijoje susipažinsite su žiauriojo teismo – šventosios Inkvizicijos bausmėmis. Galėsite apžiūrėti tądien atidarytą parodą „Šv. Jonas Nepomukas – Trakų miesto globėjas“. Atsivers sunkios menių durys, Jūsų akims atskleisiančios pilies lobius bei vertybes – pamatysite ne tik prieš daugybę šimtmečių naudotus ginklus, buities daiktus, išsaugotą materialųjį istorinį tautos paveldą.. Galėsite užsukti pas raštininką, spaudų graverį, senuoju antspaudu pažymėti tik Jūsų vardu ženklintą raštą. Jums nusišypsos laimė nusikalti sėkmę nešančią monetą ar įsiamžinti nuotraukoje. Matysite, kaip gimsta juvelyrikos šedevrai, meno kūriniai, kaip rištos knygos, kaip kurta buitinė keramika bei puošnūs kokliai. Vaikščiodami pilies menėmis kiekvienas pamatysite ne tik senąjį paveldą, bet ir atgijusius personažus, kurie iliustruos senųjų pilėnų gyvenimą – kaip puotavo senovės didikai, kaip gražinosi damos. Galėsite pamiklinti protą, ieškodami paslėpto pilies lobio ar žaisdami šachmatų partiją. Žolininkė patars, kaip stiprinti sveikatą. Na, o visą tiesą apie laukiančią ateitį Jums išburs, kaip prisivilioti geidžiamą asmenį kerės belangėje kalinti laumė.

Netruks ir linksmintojų. Jums koncertuos Vilniaus muzikos grupės „Ūkanose“ bei „Corus“, Trakų šokio ir ugnies studija „Čiutyta“ ir vėl trumpam naktį nušvies ugnies ornamentais, žonglierius Mantas stebins savo virtuozišku pasirodymu bei visus norinčius mokys žongliravimo pradmenų, savo dainomis klausą glostys Aleksandras Makejevas, kuris šį kartą ne tik atliks savo kūrybos dainas, bet ir pasidalins gitaros „valdymo“ subtilybėmis. Artėjant vidurnakčiui kraują kaitins apeiginių šokių atlikėja Audra. Renginį vainikuos ištikimųjų Trakų istorijos muziejaus bičiulių – kauniečių grupės „Thundertale“ koncertas.

Mes dirbame Jums, tad ir dešimtmetį švęskime kartu. Pastatysime laiko tiltus – ateikite praeities pėdsakais. Leiskite šįvakar vaikams eiti miegoti vėliau. Tapkite ir Jūs gyvosios istorijos dalimi!

Organizatoriai pasilieka teisę nežymiai keisti programą. Renginys mokamas: 6 ? (20, 72 Lt) suaugusiems, 2,5 ? (8, 63 Lt) vaikams, moksleiviams, studentams, senjorams. Norinčius dalyvauti edukaciniame užsiėmime ar naktinėje ekskursijoje, prašome registruotis iš anksto tel. 8 528 53946.

Alvyga Zmejevskienė