V. Mazuronis skelbia karikatūrų konkursą

0
29

Karikaturu_konkursas-(1)Europos Parlamento narys Valentinas Mazuronis skelbia karikatūrų konkursą „Apie Europą linksmai ir atvirai“. Konkurse profesionalai ir mėgėjai kviečiami išsakyti savo nuomonę apie svarbiausias Europos aktualijas, o geriausių darbų autoriams bus padovanota kelionė į Strasbūrą.

„Karikatūrų meistrai savo darbais dažnai pasako daug taikliau nei būna sudėta į tūkstantį žodžių. Karikatūristai nebijo paliesti skaudžiausių visuomenę kamuojančių problemų, o jų požiūris ir išsakytos mintys, kaip rodo šių dienų įvykiai Europoje, sulaukia ypatingai didelio atgarsio. Skelbdamas karikatūrų konkursą noriu paskatinti Lietuvos karikatūrų profesionalus ir mėgėjus aktyviau išsakyti savo poziciją svarbiausiomis šių dienų temomis – ar tai būtų Europos sankcijų poveikis Rusijai, ar graikų reikalavimai nubraukti jų skolas, ar Didžiosios Britanijos ketinimai skelbti referendumą dėl pasitraukimo iš ES, ar Lietuvos galimybės įtakoti Europoje vykstančius procesus,“ – sako V. Mazuronis.

Pasak Europos Parlamento nario, vienas iš konkurso tikslų yra ir paskatinti domėtis Europos aktualijomis.

„Dažnai tenka girdėti pasakymus, kad Europos insititucijos yra nuobodžios, nutolusios nuo piliečių, kad mes mažai ką tegalime pakeisti. Tačiau būtent ES insititucijose yra priimami sprendimai, kurie tiesiogiai lemia tai, kaip mes gyvename ir gyvensime Lietuvoje. Todėl privalome dėti visas pastangas, kad mūsų balsas būtų išgirstas. Visada laukiu argumentuotos nuomonės Lietuvai svarbiais klausimas, o karikatūrų konkursas – vienas iš būdų savo nuomonei išsakyti,“ – sako V. Mazuronis.

Vis norintys su Valentinu Mazuroniu plačiau padiskutuoti apie Lietuvos ir Europos aktualijas, Europos parlamento nario darbą ar patį konkursą, yra kviečiami vasario 21 d. 13 val. atvykti į „Knygų mugėje“ įsikūrusį Europos Komisijos informacijos biuro stendą (3-ios salės fojė) ir susitikti su europarlamentaru.

Darbus karikatūrų konkursui „Apie Europą – linksmai ir atvirai“ EP nario V. Mazuronio biuras prašo siųsti iki šių metų kovo 23 dienos adresu Šermukšnių g. 8-3, Vilnius arba el. paštu valentinas.mazuronis@europarl.europa.eu .

Geriausias karikatūras rinks profesionali komisija bei Facebook vartotojai. Geriausių darbų autoriai bus paskelbti šių metų balanžio 1 dieną ir apdovanoti kelione į Europos Parlamentą, įsikūrusį Strasbūre, Prancūzijoje. Karikatūras EP narys eksponuos savo biuruose Briuselyje, Strasbūre, Vilniuje ir Šiauliuose.

Karikaturu_konkursas