Vaikiški dviračiai – variantų įvairovė

0
249

vaikiskas-dviratisSusilaukus kūdikio naujuosius tėvelius pradeda kamuoti bemiegės naktys ir klausimai: koks žaislas mažajam tinkamas, o koks ne, kokioje lovytėje miegoti jam geriausia, kokį pieno mišinuką pirkti, galiausiai ką daryti, kad kūdikis tiesiog jaustųsi laimingas? Vaikučiui augant klausimų, deja, nemažėja. Jie tiesiog rimtėja ir būna susiję su vaiko lavinimu, pavyzdžiui, kokias knygas jam skaityti, į kokį darželį vesti, kada pradėti mokyti skaičiuoti, plaukti ar važiuoti dviračiu? Taip dviratis iš tiesų svarbus vaiko tobulėjimo, lavinimosi bei laisvalaikio praleidimo įrankis, todėl labai reikalingas. Tačiau dviračių gausa yra tokia didelė, kad sunku išsirinkti tinkamiausią. O juk tėveliai nori savo vaikui visa ko geriausia, net, jei kalbame  tiesiog apie dviračius. Tad į kokius kriterijus reikia atkreipti dėmesį, kuomet nusprendžiate pirkti vaikišką dviratį?

Išties, kai vaikutis išmoksta vaikščioti, pirmiausia rekomenduojame jam nupirkti balansinį dviratuką, nes balansiniai dviračiai moko vaikus, kurie dar per maži sėsti ant tikro dviračio, važiavimo pagrindų. Be to, vaikiški dviračiai, tokie kaip balansiniai,  lavina pusiausvyrą, erdvinį suvokimą, todėl pasivažinėjus tokiu, vaikui lengviau bus sėsti ir ant tikrojo. Taip galite išvengti ir problemos, susijusios su apsauginiais ratukais. Vaikas važinėdamas su vaikišku dviračiu ir apsauginiais ratais dažnai nebenori jų nuimti. Iškyla psichologinė baimė nukristi, be to, pradeda formuotis netaisyklinga laikysena, nes vaikas važiuoja pakrypęs pagal ratukų padėtį. Taigi pirmajai pažinčiai su dvirate transporto priemone balansiniai dviratukai puikiai tinka.

Po to ateina laikas vaikiškiems dviračiams su ratais, nes vaikas jau  paaugo, laksto po kiemą ir nori važinėti tikru dviračiu. Kokie vaikiški dviračiai tinkami ir kokį pirkti? Pirmiausia būtina pagalvoti apie vaikiško dviračio dydį. Pradedančiam važiuoti vaikui sėdynės aukštis turi būti toks, kad sėdėdamas ant sėdynės vaikas galėtų abejomis kojomis pilna pėda remtis žemę. Tokiu atveju vaikas jausis saugus. Sėdynę kelti aukščiau galima tik tuomet, kai vaikas išmoksta važiuoti. Didesniems ir mokantiems važiuoti dviračiu vaikams rekomenduojamas sėdynės aukštis – 5 cm, aukščiau tarpukojo.

Kai tėveliai svarsto apie tinkamą vaikišką dviratį, jiems taip pat reikia pagalvoti ir apie spalvas. Juk vaikiški dviračiai yra žaismingi, dažniausiai pažvelgus į dviratį, matosi, kokios lyties vaikui jis priklauso. Vaikams tokie dalykai išties svarbūs, tad pirkdami dviratį, pasikonsultuokite ir su tuo, kam jis priklausys. Galbūt Jūsų vaiko mėgstamiausia spalva yra žalia ir pats gražiausias vaikiškas dviratis jam bus ne koks kitoks, o žalias.

Taip pat tėveliams reikėtų pagalvoti ir apie ratlankius:

  • 12 colių ratlankiai rekomenduojami vaikučiams nuo 95 cm ūgio;
  • 16 colių ratlankiai puikiai tiks vaikams nuo 100 cm;
  • 18 colių – tiems vaikams, kurių ūgis yra nuo105 cm ūgio;
  • 20 colių – vaikams, kurie užaugo iki 120 cm;
  • 24 coliai – vaikams nuo 135 cm;

Perkant vaikišką dviratį būtina atkreipti dėmesį ir į dviračio rėmą bei jo konstrukciją, nes vaiko svorio centras yra viršutinėje kūno dalyje, todėl negalima  pirkti dviračio su tokiu pačiu rėmu kaip suaugusio asmens dviračio. Šiuo klausimu geriausia pasitarti su pardavėju konsultantu, kuris papasakos apie visą turimą produkciją, tų dviračių galimybes, pliusus bei minusus.

Vaikiški dviračiai turėtų būti ir su silpnesniais priekiniais stabdžiais, kad stabdymas būtų nestaigus ir sumažėtų kryčio bei traumų rizika. Nepamirškite ir apsaugų. Kuo mažesnis vaikas, tuo didesnė tikimybė susižaloti. Jei vaikas važiuos vakaro metu, pasirūpinkite ir papildomais atšvaitais bei žibintais.

Pavaros mažiems vaikams nėra labai svarbios. Tiems, kurie vyresni nei penkeri metai, puikiai tinka dviračiai su trimis arba penkiomis pavaromis. Žinoma, tėveliai gali galvoti, jog „perka į priekį“, ir rinktis dviračius su didesniu pavarų kiekiu, tačiau mes to nerekomenduojame, nes didelis pavarų skaičius gali sukelti sumaištį vaiko galvoje, tad jis jomis tiesiog nesinaudos.

Taigi nupirkti tinkamą vaikišką dviratį gali būti tikras iššūkis tėvams, tačiau su konsultanto pagalba ir išankstiniu pačių tėvų pasiruošimu, galima rasti geriausią ir optimaliausią variantą. Tiesiog nebijokite klausti ir savo vaikui raskite geriausią.