Valstybinis turizmo departamentas Minsko ir Gomelio (Baltarusija) turizmo sektoriaus profesionalus supažindins su turizmo galimybėmis Lietuvoje

0
108


cats4Ši
ų metų birželio 21 d. Minske ir birželio 22 d. Gomelyje Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos Minsko ir Gomelio turizmo sektoriaus profesionalams pristatys Lietuvos turizmo sektoriaus galimybes ir naujienas, apimančias šalies gamtos ir kultūros paveldo objektus bei skatins turistus keliauti atsakingai.


Lietuvos turizmo galimybes pristatančio renginio tikslas
– supažindinti Minsko ir Gomelio turizmo sektoriaus specialistus su Lietuvos patraukliausiomis turizmo vietomis bei dar neatrastais turizmo gamtos ir kultūros paveldo objektais, paskatinti Lietuvos ir Baltarusijos turizmo specialistų partnerystę. Lietuvos turizmo galimybių pristatymo renginys Gomelyje bus organizuojamas pirmą kartą. Renginio metu bus pristatomi ne tik gamtos ir kultūros paveldo objektai Lietuvoje, bet ir tradiciniai lietuviški patiekalai. Renginio svečiai po renginio bus kviečiami prie Lietuvos kulinarinio paveldo stalo bei galės paragauti lietuviškos duonos, sūrių, tradicinių saldumynų.

2015 m. pradžioje Gomelyje atsidarė Lietuvos vizų centras. Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje Evaldas Ignatavičius pasidžiaugė, kad vizų centro darbo laikas ilgas, o pats centras yra strategiškai patogioje vietoje. Kaip sakė ambasadorius „Galimybė vienoje vietoje gauti visas papildomas paslaugas sudaro palankesnes sąlygas Baltarusijos piliečiams pateikti prašymus išduoti Šengeno vizas ir dar labiau padidins atvykstančiųjų į mūsų šalį turistų skaičių.“

Baltarusijos rinka visada buvo svarbi Lietuvai. Didžioji turistų srautų dalis iš Baltarusijos į Lietuvą atvyksta sveikatingumo ir sveikatinimo tikslais, jie mėgsta Lietuvoje lankytis savaitgalį. Nors turistų srautai iš Baltarusijos 2015 m. krito net 13 proc., Baltarusija 2015 m. užėmė antrą vietą pagal atvykstančių į Lietuvą turistų skaičių, nusileisdama tik Vokietijai. 2015 m. į Lietuvą atvyko 163 tūkst. turistų iš Baltarusijos, arba 12 proc. visų į Lietuvą atvykusių turistų, nors prieš 5 metus turistų iš Baltarusijos skaičius siekė tik 92 tūkst.

Pasak Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos direktorės Jurgitos Kazlauskienės, svarbu dėti pastangas, kad Baltarusijos turistai apsilankytų ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose bei regionuose, kuriuose gausu įdomių ir savitų gamtos ir kultūros paveldo objektų. „Tikime, kad mūsų pirmasis renginys Gomelyje bus sėkmingas. Turime Lietuvos turistinį potencialą pristatyti ne tik Minske, iš kur atvyksta didžioji dalis baltarusių, bet ir šalies regionuose. Ten mūsų žinomumas mažesnis“, teigia VTD direktorė Jurgita Kazlauskienė.

Šis renginys yra projekto „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas svarbioms atvykstamojo turizmo rinkoms“ dalis (Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0002)Renginį inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, jis įgyvendinamas ir finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.