Vasarį atėjęs pavasaris ištirpdė sniegą ir žiemos pramogų bei renginių organizatorių planus

0
246

tirpsta ledas6-8 laipsniai šilumos ir lietus per praėjusią savaitę sunaikino žiemos įdirbį ir taip sujaukė visus žiemos pramogų ir sporto renginių planus. Vakar organizatoriai oficialiai atšaukė Sartų žirgų lenktynes, kurios turėjo įvykti šį savaitgalį, praėjusį ketvirtadienį, sausio 28 d. buvo atšauktas jubiliejinis „Halls Winter Rally”. Vilniuje, Kaune ir kituose miestuose nebeveikia įrengtos čiuožyklos. Tuščios snieglentininkų ir slidininkų trasos Vilniuje, Ignalinoje, Anykščiuose, Birštone ir kt.

„Priimti tokį nepopuliarų sprendimą lenktynių ir jas lydinčios šventės organizatorius privertė kardinaliai pasikeitę, tikru pavasariu padvelkę orai,” – Sartų žirgų lenktynių fanus informavo varžybų organizacinio komiteto narys Žilvinas Tomas Badikonis.

„Ralis buvo visiškai suorganizuotas, tačiau gamta – negailestinga. Lietus sparčiau nei manyta plauna įšalą ir gali padaryti didelę žalą regiono kelių infrastruktūrai. Susidūrę su per didelėmis rizikomis ir galvodami apie dalyvius bei didelius žiūrovų srautus, esame priversti nutraukti ralį. Mūsų prioritetas – saugumas. Patirsime milžiniškus nuostolius, tačiau toks sprendimas buvo būtinas,”- kalbėjo festivalio „Halls Winter Rally” direktorius Ramūnas Kliunka.

Nepaisant atšaukto ralio, finalinė „Halls Winter Rally” dalis – Monikos Linkytės koncertas – įvyko. Į Utenos areną paklausyti geriausios metų atlikėjos susirinko pusketvirto tūkstančio žmonių, o koncertas miestiečiams ir Utenos svečiams paliko geriausius įspūdžius.

„Manau, ralio organizatorių sprendimas atšaukti renginį Utenoje buvo teisingas. Kardinaliai pasikeitus orams sunku užtikrinti ralio dalyvių, žiūrovų ir apylinkių gyventojų saugumą. Kitas svarbus aspektas – regiono keliai, kurie po ralio galėjo būti suniokoti, tapti nepravažiuojamais ir apsunkinti gyventojų susisiekimą, o taip būti negali. Tenka apgailestauti dėl sprendimo atšaukti varžybas, tačiau jis buvo būtinas ir pademonstravo šio festivalio organizatorių brandą bei atsakomybę”, – sakė LR susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Nukentėjo ir Latviai

Staigus atodrėkis lėmė tai, kad praėjusį šeštadienį Latvijoje buvo atšauktos mini ralio varžybos „Madona”. Kaimynai nusprendė nerengti pirmąjį vasario savaitgalį turėjusio įvykti Europos ralio čempionato etapo Liepojoje. Organizatoriai visiškai atsisakyti etapo neketina ir turi planų jį vykdyti kiek vėliau tačiau apie konkrečią datą kol kas nekalbama.