Dieną pasitikti su viltimi

0
357
Socialinio projekto sumanytojai ir dalyviai – brolis Benediktas Jurčys, Nijolė Raudytė, Julija Janulaitytė, Aldona Kerpytė.
Socialinio projekto sumanytojai ir dalyviai – brolis Benediktas Jurčys, Nijolė Raudytė, Julija Janulaitytė, Aldona Kerpytė.

Jau kitą sekmadienį, gegužės 17-ąją, Klaipėdoje startuos „Vilties bėgimas“. Šis tradicinis renginys yra skirtas paremti Šv. Pranciškaus onkologijos centrui – jo ištakų drąsiai galima ieškoti Kretingoje. Per keletą metų bėgimas, pritraukiantis tūkstančius žmonių, išaugo į platų renginių ciklą. Šiemet prie kilnaus tikslo prisidėjo ir žinoma dizainerė Julija Janulaitytė (Julia Janus). Ji kartu su broliu pranciškonu Benediktu Jurčiu bei centro direktore Aldona Kerpyte pakvietė onkologinėmis ligomis sirgusias moteris bei jų artimuosius sudalyvauti socialiniame projekte.

„Brolis Benediktas apie Šv. Pranciškaus onkologijos centrą, renginius papasakojo Daliai Kutraitei. Iš jos apie centrą sužinojo Julija. Ji susidomėjo centro veikla, „Vilties bėgimu“. Dizainerė pasiūlė sudalyvauti foto sesijoje – kad moterys pasijaustų gražios, įgytų daugiau pasitikėjimo, vilties. Tai nebuvo šiaip sau fotografavimasis. Tai buvo tarsi būdas parodyti, kad ir susirgęs gali gyventi, džiaugtis. Kasmet Lietuvoje onkologinėmis ligomis suserga apie 18 tūkstančių žmonių – liga yra arti visų mūsų. Foto sesijos metu norėta užfiksuoti, koks sergančiajam yra svarbus artumas ir priminti, kad susirgus galima pasveikti“, – apie projektą pasakojo A. Kerpytė.

Sumanymo tikslas buvo pakviesti į foto sesiją keletą moterų porų: sergančią ar sirgusią ir artimą žmogų, lydėjusį ligos keliu – seserį, dukrą, draugę.

J. Janulaitytė moteris iš pradžių pakvietė į savo parduotuvę Klaipėdoje – ten projekto dalyvės rinkosi rūbus foto sesijai. Vėliau kretingiškės, palangiškės, klaipėdiškės išvyko į Vilnių. Sostinėje, fotografės Redos Mickevičiūtės fotografijos studijoje moterys pasinėrė į tikrą grožio pasaulį – joms buvo atliktas makiažas, padarytos šukuosenos, stiliumi pasirūpino dizainerė, o fotografė padarė šimtus nuotraukų kadrų.

Šį projektą J. Janulaitytė pavadino pačiu ypatingiausiu ir svarbiausiu, kokiame tik yra tekę dalyvauti.

„Mūsų krašte reikia prisiminti apie ligos ir mirties kultūrą arba jos nebuvimą. Kalbu apie sergančių žmonių su negalia, vyresnių ar mirštančių eliminavimą iš socialinio gyvenimo ir aplinkos, apie jų nuvertinimą ir nurašymą. Taip pat apie nepilnavertiškumo kompleksą, kuris yra, žinoma, visuomenės požiūrio atoveiksmis. Šiuo bendru projektu su broliu Benediktu norime pabrėžti, kad dar nežinai, kuri iš mūsų yra didesnis ligonis, ir visai nesvarbu, kiek mums liko gyventi, su plaukais mes, ar be jų, su krūtimis ar be jų – svarbiausia kiekvieną dieną pasitikti ir gyventi pilnavertiškai, jaučiant savo individualumą ir unikalumą. Nesislėpti, nebijoti atsiskleisti ar išsiskirti iš aplinkos“, – „Švyturiui“ sakė J. Janulaitytė.

Šio socialinio projekto rezultatą – nuotraukas ir trumpą filmą bus galima išvysti gegužės 17-ąją Klaipėdos „Švyturio“ arenoje. Ten įvyks paramos koncertas „Nuspalvinkime viltį“.

„Šv. Pranciškaus onkologijos centro užuomazgos yra Kretingoje. Kretingiškiai visada palaikė, gausiai dalyvaudavo „Vilties bėgime“. Ir šiemet tikimės, kad žmonės bus aktyvūs. Centras pastatytas, tačiau jį reikia išlaikyti, vykdyti veiklą, kuri yra be galo svarbi visiems sergantiems ir jų artimiesiems“, – dalyvauti „Vilties bėgime“, paramos koncerte ragino A. Kerpytė.

Koncertas prasidės 18 val. – jame koncertuos Jurga Šeduikytė, Edgaras Lubys, Girmantė Vaitkutė, Capella-A, Klaipėdos kamerinis orkestras kartu su chorais “Polifonija” (Šiauliai) ir “Aukuras” (Klaipėda) atliks “Šv. Pranciškaus oratoriją“. Šis kūrinys skambės Lietuvoje pirmą kartą. Taip scenoje pasirodys Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Laimonas Urbikas, Eugenijus Jonavičius ir Studija “Grock”. Renginio metu šoks Aušros Krasauskaitės baleto studijos šokėjai.

Solidarumą bus galima išreikšti ir bėgant skirtingus atstumus – „Vilties bėgimas“ startuos 14 val. prie prekybos centro „BIG“, 14.25 val. – prie „Akropolio“, 15 val. – Atgimimo aikštėje, 13.35 val. – prie „Studlendo“.
Renginių metu visa surinkta parama bus skirta Šv. Pranciškaus onkologijos centro veiklai vykdyti. Dėka paramos, šiame centre paslaugos onkologiniams ligoniams ir jų artimiesiems teikiamos nemokamai.

Diana JOMANTAITĖ
Kretingos rajono laikraštis „Švyturys”